طراحی لباس

طراحی لباس

 مد لباس راچگونه طراحی کنیم و برش پارچه بزنیم

مد لباس چیست ؟طراحی مد لباس شکلی از هنر است که به ساخت لباس و اکسسوری های (لوازم جانبی) دیگر اختصاص دارد. داشتن ایده و ایجاد خلاقیت، یکی از مهم ترین ابزار بخش هنری است که سبب طراحی یک لباس جدید می شود. مد لباس یک از موضوعات مهم در جامه امروزی میباشددر دنیای مد، طرح های جدید، قبل از برش و دوختن به شکل طرح های دستی (طرح های اولیه) ارائه می شوند. ابتدا یک الگو از شکل کلی مدل را به عنوان پایه طرح بکشید، بسیاری از طراحان مدقبل از برش پارچه یا برش لباس صدها الگو را تمرین می کنند تا بتوانند موقعیت مورد نظرشان را خلق کنند.
لازم نیست که یک چهره واقع گرایانه را ترسیم کنید، اما ارائه دادن یک نقاشی سفید برای نمایش دادن تصاویر انواع لباس، دامن، بلوز، اکسسوری و سایر خلاقیت های شما ضروری است. اضافه کردن جزئیاتی مانند رنگ، چین های لباس، درزها و دکمه ها به زنده شدن ایده های شما کمک می کنند و طرح اولیه شما را به واقعیت تبدیل می کنند.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

آغاز طراحی مد لباس

1. طراحی خود را شروع کنید

مواد مورد نیاز خود را تهیه کنید. یک مداد سربی سفت و خشک را انتخاب کنید. مداد H بهترین گزینه در طراحی است، چرا که این مداد بسیار کم رنگ و سبک است و قابلیت پاک شوندگی بسیار بالایی دارد و می توان با آن علامت های ناقص و اشتباه را هنگام طراحی به آسانی پاک کرد. علت دیگری که این مداد ها طرفداران زیادی دارند این است که آن ها را با مواد خاصی می سازند و این ویژگی آن ها را برای مواردی مانند طراحی پرکاربرد می کند، چرا که هنگام طراحی کاغذ را سوراخ نمی کنند، باعث فرورفتگی در کاغذ نمی شوند، هیچ ردی روی آن باقی نمی گذارند و کاغذ را خراب نمی کنند. این ویژگی به خصوص هنگام اضافه کردن رنگ به تصویر به خوبی حس می شود. یک پاک کن با کیفیت و کاغذ ضخیم از جمله وسایل ضروری طراحان حرفه ای است، پس اگر می خواهید طراحی شما حرفه ای به نظر برسد، از این وسایل نیز غافل نشوید.

اگر شما مداد مناسبی در دسترس ندارید، می توانید با یک مداد شماره 2 طرحتان را بکشید؛ فقط توجه داشته باشید که به جای فشار دادن زیاد مداد روی کاغذ، علائم سطحی و سبکی را ایجاد کنید. با فشار زیاد قلم روی کاغذ به هیچ عنوان توصیه نمی شود، چرا که در صورت خطا نمی توانید علائم کشیده شده را به خوبی پاک کنید. همچنین برای نشان دادن طرح های لباس خود به وسایل رنگی مانند جوهر و یا رنگ ها نیز نیاز دارید.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

2. به ژست های مختلف الگو توجه کنید

به ژست های مختلف الگو خود فکر کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. مدل طراحی شما توسط الگو باید طوری رسم شود تا طرحتان را به بهترین شکل ممکن نشان دهد و طراحی شما را خاص و حرفه ای جلوه دهد. می توانید مدل راه رفتن، نشستن، خم شدن و یا حالت های دیگر را طوری طراحی کنید تا تمام قسمت های مدلتان به خوبی نمایش داده شود. الگوهای مختلف را تمرین و امتحان کنید، باید ژست های مختلف را در حالت های مختلف برای لباس ها و سنین مختلف در نظر بگیرید. به عنوان یک فرد مبتدی ممکن است بخواهید با رایج ترین ژست ها طرحتان را شروع کنید. یکی از این طرح های ساده، یک مدلی را نشان می دهد که روی سکوی نمایش مدل ها، ایستاده و یا در حال حرکت است. این یکی از ساده ترین الگوها است که به شما این امکان را می دهد تا جزئیات و تمام زوایای طرحتان را به بهترین نحو نشان دهید.

از آن جایی که می خواهید طراحی مد لباس خود را طوری نمایش دهید تا حرفه ای و جذاب به نظر برسند، بسیار اهمیت دارد که الگوها را دقیق، متناسب و به طرز ماهرانه ای ترسیم کنید تا مانند طراحان حرفه ای به نظر برسید و بتوانید مدل خود را به وضوح به نمایش بگذارید. همان طور که پیش از این نیز اشاره شد بسیاری از طراحان برای به دست آوردن مهارت کافی و تکمیل توانایی خود بارها و بارها تمرین می کنند، پس شماهم نباید با چند بار تمرین کردن دلسرد شوید، آنقدر تمرین کنید تا مهارت لازم را پیدا کنید.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

3. روش های مختلف برای ایجاد الگو

روش های متفاوتی را برای ایجاد الگوها وجود دارد که بهترین آنها الگو سازی لباس با کامپیوتر است که باید در نظر بگیرید. خیلی خوب و حرفه ای است که الگو مدل ها را خودتان بکشید، چرا که این امکان را به شما می دهد تا یک مدل را با نسبت های دقیق مورد دلخواه خود طراحی کنید، اما اگر می خواهید این مرحله از کار را خودتان انجام ندهید، میانبرهایی وجود دارد تا مستقیم به الگو های لباس دسترسی پیدا کنید.

شما می توانید الگو را به صورت آنلاین دانلود کنید، جایی که الگوهای مختلف در طیف وسیعی از اشکال و اندازه ها وجود دارند، برای مثال می توانید یک الگو به شکل یک کودک، یک مرد، یک زن ریزه اندام و یا … را دانلود کنید.

و یا می توانید با کپی کردن طرح کلی یک مدل از آگهی مجله و یا تصاویر دیگر، یک الگو درست کنید. کافی است یک تکه کاغذ ردیابی (کاغذ پوستی- نوعی کاغذ برای کشیدن الگو) را روی مدلی که دوست دارید قرار دهید و به آرامی یک طرح کلی ایجاد کنید.

رسم یک الگو

1. ترسیم خط تراز

خط تراز (تعادل) را رسم کنید. این اولین خط در طرح شماست و باید در رسم آن دقت کنید، خط تراز مرکز ثقل مدل شما را نشان می دهد. آن را از بالای سر تا نوک انگشتتان، در امتداد ستون فقرات خود بکشید. حال برای نشان دادن سر، یک بیضی بکشید. این پایه و اساس الگو شماست و از این طریق می توان یک نقشه دقیق و متناسب را طراحی کرد. شما می توانید الگو را به عنوان اسکلت مدل فرض کنید. در نتیجه طرح اصلی خود را خلق کنید و در مورد آنچه می خواهید ایجاد کنید فکر کنید.

خط تعادل باید یک خط عمودی مستقیم باشید، حتی اگر می خواهید مدل در موقعیتی به جایی تکیه داده باشد. به عنوان مثال اگر می خواهید مدلی طراحی کنید که کمی به سمت چپ متمایل شده است، باز هم باید یک خط تعادل مستقیم و عمودی در وسط صفحه رسم کنید، به این صورت که خط باید از بالای سر مدل تا زمینی که روی آن قرار دارد گسترش یابد.

توجه داشته باشید که هنگام طراحی لباس ، لازم نیست که به خلق یک مدل متناسب بپردازید؛ چرا که این لباس است که به نمایش گذاشته می شود و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد، بنابراین مهارت شما در طراحی چهره اهمیتی ندارد. در مورد ایجاد یک مدل دقیق و بی نقص و اضافه کردن جزئیات به چهره مدل خود بیش از حد نگران نباشید و روی مسائل مهم تمرکز کنید تا بتوانید در نهایت لباسی زیبا و جذاب را به نمایش بگذارید.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

2. ابتدا از طراحی لگن شروع کنید

ابتدا طراحی ناحیه لگن را شروع کنید. در زیر وسط خط تعادل، دقیقا جایی که لگن به طور طبیعی روی بدن قرار می گیرد، مربعی با اضلاع مساوی رسم کنید. اندازه مربع را با توجه به گسترده بودن مدل خود انتخاب کنید. یک مدل لاغرتر از مربع کوچکتری نسبت به یک مدل بزرگتر برخوردار است.

ابتدا ژست مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر اساس طرحتان، مربع لگن را به سمت چپ و یا راست متمایل کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید مدلتان به سمت چپ متمایل باشد، باید مربع لگن را کمی به سمت چپ بچرخانید و اگر می خواهید یک مدل ایستاده معمولی داشته باشید، کافی است مربع را بدون هیچ زاویه کجی و به صورت قائم رسم کنید.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس
طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

3. طراحی بدن و شانه ها

در این مرحله بدن و شانه ها را بکشید. خطوط بدن را از دو گوشه مربع لگن به سمت بالا رسم کنید. این دو خط در قسمت کمر باید دارای قوسی به داخل باشند، همانطور که در بدن واقعی انسان وجود دارند. عرض شانه باید به اندازه عرض بالای لگن باشد.

بعد از اتمام کار، نیم تنه الگوی شما باید مانند یک نیم تنه طبیعی که روی بدن واقعی می بینید به نظر برسد. برای درک این مطلب می توانید به مدل های موجود در مجلات و یا تبلیغات مراجعه کنید. این تصاویر در رسم الگوی طبیعی تر کمک زیادی می کنند و همچنین دقت شما را نیز بالاتر می برند. توجه کنید که دور کمر از قسمت پایین بدن و باسن کوچکتر است.

در الگوها مرسوم است که شانه و باسن را در جهت مخالف یکدیگر رسم می کنند. این موقعیت را ” کنتراپستو” (contrapposto) می نامند، حالت ایستایی نامتقارنی که بخشی از اندام انسان، به سمت دیگر متمایل باشد و وزن بدن به جای هر دو پا، روی یک پا قرار گیرد؛ این موقعیت احساس حرکت را به وجود می آورد. همچنین کمر را به عنوان یک خط افقی بکشید که کوتاهتر از خط شانه و باسن باشد.

در هنگام طراحی الگو، به خطوط منحنی بدن توجه ویژه ای داشته باشید، چرا که این زوایا و خط ها در ایجاد شکل طبیعی بدن بسیار مهم هستند.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

4. رسم کردن سر و گردن در الگو

در این مرحله باید سر و گردن الگوی خود را رسم کنید.

عرض گردن مدل باید یک سوم عرض شانه ها و نیمی از طول یک سر باشد.

پس از رسم کردن گردن، سر را طوری رسم کنید تا با بدن تناسب و همخوانی داشته باشد.

هرچه سر در الگو بزرگتر باشد، تصویر مدل شما جوان تر به نظر می رسد.

شما حتی می توانید برای نشان دادن بهتر سر و صورت، بیضی اولیه ای که رسم کرده بودید را پاک کنید

و سر را با اندازه ای متناسب تر رسم کنید.

سر را با توجه به ژستی که انتخاب کرده اید طراحی کنید تا مدل شما طبیعی تر به نظر برسد.

انتخاب ژست مدلتان بسیار اهمیت دارد.

چرا که با توجه به ژست مدلتان می توانید سر را کمی به سمت بالا، پایین، چپ و یا راست بچرخانید.

دقت کردن در رسم تمام قسمت های بدن در الگو بسیار اهمیت دارد

چرا که با دقیق کشیدن تمام قسمت ها و تناسب اعضا با یکدیگر،

در نهایت یک مدل طبیعی خواهید داشت و طراحی شما بسیار حرفه ای جلوه می کند.

5. رسم ران ها و ساق ها در الگو

در این مرحله شما باید پاها را طراحی کنید.

پاها باید طولانی ترین قسمت بدن باشند،

در مجموع طول ران و ساق باید 4 برابر طول سر مدلتان باشد.

پاها نیز به دو قسمت ران ها (از پایین لگن تا بالای زانوها) و ماهیچه ساق پا ( از زیر زانو تا ابتدای مچ پا) تقسیم می شوند.

به خاطر داشته باشید که طراحان حرفه ای مد، برای اغراق کردن در قد مدل، معمولا پاها را نسبت به بدن کشیده تر رسم می کنند.

6. قسمت عرض بالای هر ران، تقریبا باید به اندازه عرض سر باشد و سپس به شکل مخروطی به سمت پایین و تا سر زانوها کشیده می شود

و به همین ترتیب دوباره از زانو تا ساق مخروط دیگری به همان اندازه ران تا زانو رسم کنید. هر مچ پا هم تقریبا یک چهارم عرض سر است.

7. کشیدن پاها و بازوها در الگو

الگو خود را با پاها و بازوها تمام کنید.

پاها نسبتا باریک هستند. طول پاها تقریبا با طول سر برابر است،

آن ها را به صورت باریک و مثلثی رسم کنید.

بازوها را هم مانند پاها به صورت مخروطی رسم کنید،

به طوری که از بالا به سمت مچ دست باریک تر شوند.

آنها را به نسبت بالا تنه، از بازوهای یک شخص واقعی بلند تر رسم کنید،

چرا که بلند کشیدن بازوها جلوه زیباتری به مدل می بخشد و در آخر دست و انگشتان را به الگو اضافه کنید.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

6. قسمت عرض بالای هر ران، تقریبا باید به اندازه عرض سر باشد

و سپس به شکل مخروطی به سمت پایین و تا سر زانوها کشیده می شود

و به همین ترتیب

دوباره از زانو تا ساق مخروط دیگری به همان اندازه ران تا زانو رسم کنید.

هر مچ پا هم تقریبا یک چهارم عرض سر است.

7. کشیدن پاها و بازوها در الگو

الگو خود را با پاها و بازوها تمام کنید. پاها نسبتا باریک هستند.

طول پاها تقریبا با طول سر برابر است، آن ها را به صورت باریک و مثلثی رسم کنید.

بازوها را هم مانند پاها به صورت مخروطی رسم کنید،

به طوری که از بالا به سمت مچ دست باریک تر شوند.

آنها را به نسبت بالا تنه، از بازوهای یک شخص واقعی بلند تر رسم کنید

چرا که بلند کشیدن بازوها جلوه زیباتری به مدل می بخشد و در آخر دست و انگشتان را به الگو اضافه کنید.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

طرح اصلی لباس

1. کشیدن طرح اصلی لباس

در واقع مرحله مهم و اصلی کار از اینجا شروع می شود.

در مورد آنچه که می خواهید ایجاد کنید دقیق فکر کنید. طرح اصلی لباس خود را مشخص کنید

و آن را با جزئیات کامل نشان دهید.

برای مثال اگر لباسی را طراحی می کنید طرح ها، چین، گره، پاپیون، قوس ها و غیره را باید طوری به الگو اضافه کنید

تا یک طرح زیبا و خاص به وجود آورید.

روی عناصر منحصر به فرد متمرکز شوید و جزئیات، لوازم جانبی و تزئینات مناسبی را روی الگو طراحی کنید

تا بتوانید سبکی واضح و روشن را به نمایش بگذارید. اگر به ایده های تازه ای نیاز دارید

و یا نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید از مجلات و یا سایت های مد، الهام بگیرید.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس
طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

2. لباس ها را پر رنگ و با جزئیات ترسیم کنید

لباس را جسورانه ترسیم کنید.

از آنجا که هدف طراحی مد، نشان دادن ایده های طراحی شماست؛

هنگام رسم کردن لباس روی الگو از خطوط پر رنگ استفاده کنید.

لباس را طوری طبیعی طراحی کنید که گویی روی الگو به طور واقعی آویزان شده است.

باید در اطراف آرنج و کمر، در نزدیکی شانه ها، مچ پا و مچ دست چین و چروک وجود داشته باشد.

هنگام کشیدن لباس روی الگو باید به این فکر کنید که یک لباس چگونه روی بدن یک فرد می ایستد

و با ظرافت تمام آن را طراحی و در مدل خود پیاده کنید.

به یاد داشته باشید پارچه ها با جنس های مختلف، به حالت های گوناگون روی بدن قرار می گیرند.

اگر پارچه شما نازک و ابریشمی باشد، روی بدن می خوابد و سر می خورد و تقریبا حرکتی موج دار دارد

و یا اگر پارچه مانند پارچه پشمی و یا کتان، ضخیم باشد؛ خشک و گوشه دار روی بدن می ایستد

و شکل کمتری از بدن را نشان می دهد (مانند یک کت جین).

سعی کنید ابتدا بافت پارچه خود را مشخص کنید

که لطیف، زبر، خشک و یا نرم است تا بتوانید بافت پارچه را به بهترین حالت روی مدل نمایش دهید،

سپس جزئیاتی مانند پولک و دکمه را به طرح اضافه کنید تا تصویر مدل شما در طراحی لباس واقعی تر جلوه کند.

3. یادگیری رسم جزئیات در الگو

باید یاد بگیرید که چطور چین، چروک و پلیسه لباس را روی الگو بکشید.

از خطوط مختلف استفاده کنید تا بتوانید چین و چروک لباس را واضح و روشن روی الگو نشان دهید.

دانستن چگونگی رسم چین، چروک و پلیسه روی الگو به شما کمک می کند تا ساختار لباس را به بهترین نحو به تصویر بکشید.

چین ها را می توان با استفاده از خطوط سست و موج دار رسم کرد.

برای نشان دادن چین و چروک از الگوهای دایره ای نیز می توانید استفاده کنید

و همچنین برای نشان دادن پلیسه یک لبه صاف رسم کنید.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

4. نشان دادن طراحی لباس و تصاویر چاپی

الگوها و چاپ ها را نشان دهید. اگر طراحی شما شامل پارچه ای طرح دار و یا چاپ شده است،

بسیار مهم است تا به طور دقیق نشان دهید که چطور این حالت روی مدل قرار می گیرد.

با کشیدن طرح کلی لباس طرح داری مانند دامن و یا بلوز شروع کنید.

آن را به بخش های مختلف و چهارخانه تقسیم کنید،

حال بخش ها را یکی پس از دیگری با طرح پارچه پر کنید.

به چگونگی تغییر چین و چروک و پلیسه در ظاهر یک الگو توجه کنید،

چرا که ممکن است در نقاط خاصی انحنا و یا برشی نیاز داشته باشد

تا طرح خوب و دقیق به نظر برسد.

برای کشیدن طرحی خوب و حرفه ای و با جزئیات دقیق، زمان بگذارید تا مطمئن باشید،

طرحتان در تمام خانه ها یکسان به نظر می رسد.

5. طرح خود را با استفاده از رنگ کردن و سایه زدن کامل کنید

نقاشی خود را با رنگ، جوهر و سایه زدن تکمیل و نهایی کنید.

با استفاده از رنگ مشکی

پر رنگ و یا رنگ های دیگر، روی خطوطی که می خواهید نگه دارید خط پر رنگ بکشید.

در این مرحله از کار می توانید تمام خطوط بدن،

علامت های اضافه و یا از خط بیرون زده را پاک کنید.

سرانجام با استفاده از رنگ هایی که می خواهید در طرح شما وجود داشته باشد،

با دقت درون لباس ها را پر کنید.

می توانید لباس ها را با ماژیک، رنگ و یا جوهر رنگ آمیزی کنید.

خلاقیت به خرج دهید و رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید

و از سایه های زیبا و متنوعی استفاده کنید تا بتوانید طرحی کامل و زیبا را به نمایش بگذارید.

زمانی که روی بافت ها و سایه ها کار می کنید

تصویری را که زیر چراغ های نورافکن “باند”

( راهرویی که مدل ها روی آن اجرا می کنند) به سمت شما در حال حرکت است را تصور کنید.

چین های عمیق در پارچه با سایه های تیره تری نمایش داده می شوند.

در جایی که پارچه با نور برخورد می کند، رنگ ها باید روشن تر به نظر برسند.

اضافه کردن جزئیات و ویژگی های دیگری

مانند مو، عینک آفتابی و آرایش و غیره، باعث می شود

مدل شما زنده به نظر برسد و ظاهر زیبا، جذاب و کاملی را داشته باشد.

طراحی و برش پارچه و طراحی لباس

6. سطح مسطح و یک بعدی مدل را در نظر بگیرید

ممکن است شما بخواهید علاوه بر ایجاد یک تصویر مد،

یک طرح شماتیک (الگو وار) مسطح و یک بعدی نیز از لباس خود ایجاد کنید.

این نمونه ای از طراحی لباس شما است که طرح مسطح لباس را نشان می دهد،

گویی که لباس روی یک سطح صاف گذاشته شده است.

این طرح برای افرادی مفید است

که می خواهند بدانند و مطمئن شوند که نسخه مسطح مدل با ظاهر لباس روی مدل یکسان است.

همچین با رسم طرح مسطح، دوخت لباس نیز به مراتب راحت تر می شود.

طرح های مسطح باید با اندازه ها و نسبت های بسیار دقیق رسم شوند.

شما باید تلاش بسیار کنید تا بتوانید طرح مسطح را بسیار دقیق و شبیه طرح اولیه بکشید.

در طرح مسطح شما باید یک نسخه از پشت لباس هم بکشید

تا بتوانید جزئیات را به طور کامل و دقیق نمایش دهید.

طراحی لباس  و برش پارچه و طراحی لباس
طراحی لباس  و برش پارچه وبرش  لباس

کلام آخر

در نگاه بسیاری از هنرجویان و طراحان مبتدی، طراحی لباس و اکسسوری ها با مداد طراحی کار بسیار دشواری است؛ در صورتی که این گونه نیست و شما با توجه کردن به نکات اصولی طراحی و نکاتی که در این مقاله ذکر شد، می توانید طراحی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و نتیجه دلخواه خود را به دست آورید. اگرچه برای طراحی حرفه ای باید بارها و بارها تمرین کنید و از موانع و مشکلات بین راه خسته نشوید تا بتوانید روزی همچون طراحان حرفه ای در این زمینه بدرخشید و به هدف نهایی خود برسید. همچنین شما می توانید با گذراندن دوره های آموزشی سریعتر به نتیجه دلخواه برسید و از دانش و تجربه افراد حرفه ای در این زمینه استفاده کنیدمنبع تصویر گران پویا اندیش

 

پروژه ها


خدمات برش و حکاکی لیزری غیر فلزات
برش قطعات لباس عروسک
برش لباس مجلسی
برش ماسک و لوازم بهداشتی
برش مانتو
برش کت و شلوار

ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 19:00
یک شنبه
8:00 تا 19:00
دو شنبه
8:00 تا 19:00
سه شنبه
8:00 تا 19:00
چهار شنبه
8:00 تا 19:00
پنج شنبه
8:00 تا 17:00
جمعه
تعطیل

درباره ما


به منظور سهولت در کار تولید کنندگان و ارتقای سرعت و کیفیت تولید در ایران اقدام به راه اندازی این مجموعه نموده وبابهره گیری از دستگاه های به روز این صنعت از جمله دستگاه پهن کن تمام اتوماتیک عرض باز تا 2متر و 20 سانت از نوع p2 ترکیه به طول 25 متر با دمنده هوا برای سر دادن پارچه زیر دستگاه برش  دستگاه پهن کن تمام اتوماتیک به عرض 150 سانت برای پارچه های عرض بسته و گرد بافت طول 25 متر و میز برش دیگر به عرض 180 سانت و طول 25 متر برای عرض باز و بسته که کلا 3 میز برش  و

دستگاه سی ان سی (cnc) پارچه تا عرض 2 متر و 20 سانت وقابلیت برش  تا وکیوم پارچه 8 سانت  که دقت در اندازه لیزر

و کلیه امکاناتی که د رجهت برش پارچه مورد نیاز است

در خدمت شما تولید کنندگان عزیز می باشیم

به امید فردایی بهتر برای پوشاک ایران

پروژه ها


خدمات برش و حکاکی لیزری غیر فلزات
برش قطعات لباس عروسک
برش لباس مجلسی
برش ماسک و لوازم بهداشتی
برش مانتو
برش کت و شلوار
برش تیشرت های مردانه و زنانه
برش لباس زیر زنانه و مردانه

 

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به طرح آفرینان ترنج  می باشد. 2022 ©®

 
ارتباط از طریق واتس اپ
ارسال از طریق واتس اپ